Ελλάδα-Κόσοβο: Μεγάλη ένταση στις κερκίδες μετά το πρώτο γκολ της Εθνικής

Σε ένα κατάμεστο -σχεδόν- γήπεδο, στο οποίο δεν έχει συμβεί το παραμικρό, βρέθηκαν πάλι 20-30 ανεγκέφαλοι να χαλάσουν, ευτυχώς για λίγα λεπτά, μια γιορτή! Τι ακριβώς συνέβη;

Αμέσως μετά την επίτευξη του γκολ του Γιακουμάκη (71′) για το 1-0 της Εθνικής απέναντι στο Κόσοβο, επικράτησε ένταση στην εξέδρα ανάμεσα σε Έλληνες και Κοσοβάρους οπαδούς, με αποτέλεσμα να διακοπεί το ματς!

Σύμφωνα με όσα μετέδωσε η NOVA, εκτοξεύτηκαν καρέκλες και φωτοβολίδες προς την πλευρά των Κοσοβάρων, ενώ ο Πογέτ με τον Παυλίδη, την ίδια στιγμή, «παρακαλούσαν» τους Έλληνες οπαδούς να μη σημαδεύουν με λέιζερ τους παίκτες των φιλοξενούμενων! Κάτι, μάλιστα, για το οποίο γίνονται συστάσεις σχεδόν από το πρώτο λεπτό του αγώνα!

Επίσης, κάποιος, αμέσως μετά το γκολ, μπήκε με μια ελληνική σημαία στο γήπεδο και καταλαβαίνετε, φυσικά, πώς όλα αυτά έκαναν έξαλλους τους φιλοξενούμενους, με τον Πογέτ και τους διεθνείς να έχουν… πυροσβεστικό ρόλο, προκειμένου να ηρεμήσουν τα πνεύματα!

Τελικά, με πέντε λεπτά καθυστέρηση, γύρω στο 75′ συνεχίστηκε το παιχνίδι, με τον διαιτητή να προειδοποιεί, ωστόσο, πως αν ξαναδεί λέιζερ, θα διακόψει οριστικά το ματς!