Κύπελλο Ελλάδας: Όλα ανοιχτά για Λαμία και Καλλιθέα (vid)

Η Λαμία υποδέχθηκε την Καλλιθέα στον πρώτο αγώνα για τη φάση των «16» του κυπέλλου Ελλάδας και τελικά καμία από τις δύο ομάδες δεν πήρε προβάδισμα πρόκρισης με το τελικό 1-1, το οποίο διαμορφώθηκε το οποίο διαμορφώθηκε με δύο γκολ από το 80′ κι έπειτα και ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στις καθυστερήσεις.

Το παιχνίδι δεν ήταν και το πιο θεαματικό του κόσμου, όπως μπορεί να καταλάβει κανείς, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν αλλά να μη βρίσκουν ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι φάσεις ήταν ελάχιστες. Στην επανάληψη, όμως, η κατάσταση βελτιώθηκε κάπως, με την Καλλιθέα να πατάει καλύτερα και να ανοίγει το σκορ στο 80′ με τον Λουκίνα μετά την εντυπωσιακή ενέργεια του Ντεμέτριους.

Η Λαμία, όμως, αντέδρασε και ισοφάρισε στο 88′ με κεφαλιά του Μπεχαράνο μετά τη σέντρα του Σλίβκα, έχοντας και την τύχη με το μέρος της στο 94′, όταν οι φιλοξενούμενοι πήγαν για το δεύτερο γκολ αλλά… βρήκαν δοκάρι.

ΛΑΜΙΑ (Σάββας Παντελίδης): Γκαραβέλης, Αντέτζο, Γκοράνοφ (61’ Μποάκιε), Κορνέζος, Σιμόν (85’ Προβυδάκης), Νούνιες, Ντε Βινσέντι, Τζανδάρης (61’ Σλίβκα), Τσιλούλης (61’ Σαραμαντάς), Γιακουμάκης (46’ Μπεχαράνο), Μανούσος.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιώργος Σίμος): Πάντος, Ντεμέτριους (89’ Λάσκαρης), Ευαγγέλου, Καινούργιος (70’ Βασιλούδης), Κολτσίδας, Κωστανάσιος (71’ Λουκίνας), Κυνηγόπουλος, Μανθάτης, Νίλι, Καμπρέρα (54’ Μπουλουλής), Τσιντώνης (89’ Χατζηδίμπας).