Ο Ματίγια σφράγισε τη νίκη της Καλλιθέας που… ελπίζει (hls)

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου κέρασε… τριάρα (3-0) τον Απόλλωνα Σμύρνης, για να πετύχει την τρίτη διαδοχική της νίκη και την τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Παράλληλα, η Ελαφρά Ταξιαρχία παραμένει 3η στη βαθμολογία αλλά χωρίς ελπίδες και έχει μόλις μία νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα ματς, συνεχίζοντας να απογοητεύει.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και μετουσίωσε την υπεροχή της σε γρήγορο προβάδισμα, δύο τερμάτων κιόλας. Γιατί ο Λουκίνας στο 17’ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ επτά λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Σαντάνα να νικήσει τον Κότσαρη για να γράψει το 2-0.

O Ματίγια στο 65ο λεπτό και με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έγραψε το 3-0, βάζοντας με τον καλύτερο τρόπο το κερασάκι στην τούρτα στη νίκη των γηπεδούχων.