Παναθηναϊκός: Στρίμωξε τη Σλάβια Πράγας αλλά έχασε την πρόκριση… (vid)

Ο Παναθηναϊκός ήρθε ισόπαλος 1-1 με τη Σλάβια Πράγας στην Λεωφόρο και αποκλείστηκε από τα play-offs του φετινού Europa Conference League, «πληρώνοντας» την ήττα με 2-0 στο πρώτο ματς και τα λάθη του ρέφερι Μπουκέ, όμως κέρδισε το χειροκρότημα του κόσμου του.

Οι “πράσινοι” πάντως στάθηκαν και άτυχοι, έχοντας ένα απίστευτο δοκάρι με τον Σπόραρ μόλις στο 2’, με τον Σλοβένο επιθετικό να είναι και ο σκόρερ της ομάδας του με πλασέ στο 58ο λεπτό.

Παρότι ο Παναθηναϊκός “έσβησε” ουσιαστικά τον αντίπαλο του, σπατάλησε τις φάσεις που έφτιαξε, έμεινε από δυνάμεις προς το τέλος και το πλήρωσε με την ισοφάριση στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γιουρέτσκα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σένκεφελντ (55′ Κουρμπέλης), Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Αλεξανδρόπουλος (77′ Καμπετσής), Πέρεθ, Τσέριν, Αϊτόρ (88′ Καρλίτος), Βαγιαννίδης (77′ Ιωαννίδης), Σπόραρ

ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ: Μάντους, Ντουντέρα (82′ Μάζοπουστ), Κατσαράμπα, Ουσού, Ντόρλεϊ, Τιέχι (81′ Ζουρέτσκα), Σρανζ (90+6′ Τεκλ), Τραορέ (61′ Σεβτσίκ), Χολες, Ολαγίνκα, Λινγκρ (61′ Ουσόρ).