Πέρασε από τη Βέροια και ανέβηκε στην τέταρτη θέση ο Ηρακλής (vid)

Μία σπουδαία νίκη στην έδρα της Βέροιας πέτυχε ο Ηρακλής (1-2)! Έτσι, έφτασε τους 34 βαθμούς και ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League 2, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στους 20 και στη ζώνη του υποβιβασμού.
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Άλεκσιτς να βρίσκεται απέναντι από τον Παλαβράκη και με ψύχραιμο πλασέ από κοντά να τον νικά για το 1-0!

Η Βέροια κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 25ο λεπτό. Αρχικά οι παίκτες των γηπεδούχων ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Βιτλή, το οποίο δόθηκε με αρκετή καθυστέρηση, χωρίς φυσικά να υπάρχει VAR. Ο Μπουόλι ανέλαβε την εκτέλεση για το 1-1. Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Στο 60′, ο Ηρακλής ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ, με τον Περδίκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για το 2-1 των φιλοξενούμενων. Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι, με τον «γηραιό» να παίρνει τη νίκη και ανεβαίνει στην τέταρτη θέση.
Να σημειωθεί πως στο 41ο λεπτό, υπήρξε ένταση με τον Αλέξη Κούγια, ο οποίος βρισκόταν στην κερκίδα, η οποία εκτονώθηκε με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

Βέροια (Μπαξεβάνος): Βενετικίδης, Ντουμάνης, Μπουκουβάλας, Περδίκης, Μασούρας (77′ Μπαϊντού), Κολλάρας, Μπλέτσας (64′ Ιωάννου), Μπελεβώνης (77′ Ελευθεριάδης), Γιουκούδης (84′ Ισαακίδης), Μανωλιούδης, Μπουόλι.
Ηρακλής (Τσιώλης): Παλαβράκης, Πανάγου, Χρουσιέλ, Μιστκόφσκι (46′ Κούστα), Άλεξιτς (79′ Σγουρής), Τομάς (83′ Κόκκορης), Σίλβα (90′ Δοϊρανλής), Κωστούλας, Βίτλης, Πατράλης, Κουντουριώτης (46′ Χειρίτραντας).