Volley League: Προβάδισμα πρόκρισης για τον ΠΑΟΚ (vid)

Ο ΠΑΟΚ σε πέντε ματς φέτος μετρούσε ισάριθμες ήττες από τον Παναθηναϊκό, αλλά πήρε σήμερα την πρώτη του, στον πρώτο αγώνα της ημιτελικής σειράς της Volley League.

Επικράτησε των «πρασίνων» εύκολα με 3-0 σετ (25-20, 25-16, 25-22 σε 78 λεπτά) έχοντας για «όπλο» το σερβίς και το μπλοκ (11-1) και τον Βαν Ντεν Ντρις να… οργιάζει στο ματς και τους Ράπτη και Βουλκίδη να έχουν εξαιρετική απόδοση.

Την ίδια στιγμή το «τριφύλλι» έπαιξε χωρίς τον Κόβαρ μετά το διάστρεμμα που υπέστη στη χθεσινή προπόνηση και η απουσία του ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής τόσο στην υποδοχή, όσο και στην επίθεση όπου ο Ερνάντες ήταν σε πολύ κακή μέρα…

Τα σετ: 25-20, 25-16, 25-22

Φωτορεπορτάζ: Eurokinissi/Megapress