Super League 2: Ισοπαλία (3-3) σε συγκλονιστικό ματς για ΠΑΟΚ Β και Μακεδονικό (vid)

Φωτορεπορτάζ: EUROKINISSI

Συναρπαστικό σε εξέλιξη ήταν το ματς του ΠΑΟΚ Β με τον Μακεδονικό στο γήπεδο της Ευκαρπία για την 15η αγωνιστική της Super League 2. Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΟΚ Β άνοιξε το σκορ μόλις στο 6’ με τον Δαρέλα, ενώ ο Μακεδονικός ισοφάρισε στο 35΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσουκάνη. Οι γηπεδούχοι με τον Χατζηστραβό στο 53’ πήραν εκ νέου προβάδισμα, επτά λεπτά αργότερα ο Λισγάρας είχε κεφαλιά στο δοκάρι για τον Μακεδονικό, ο οποίος ισοφάρισε στο 65’ με τον Γκέντσογλου.

Στο 80’ ήρθε η φάση που έφερε τις διαμαρτυρίες του ΠΑΟΚ Β. Ο διαιτητής Τομαράς υπέδειξε πέναλτι που αμφισβητήθηκε από τους ασπρόμαυρους, με τον Τσουκάνη που το κέρδισε να εκτελεί και να κάνει στο 81′ το 2-3.

Στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ Β ισοφάρισε στο τελικό 3-3 με τον Χατζηστραβό να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Σελιμάι (Τσοπούρογλου 46′), Τασιούρας, Παναγιώτου, Κωττάς, Ουεντραόγκο, Νινούα (Μορικέλι 63′), Δαρέλας, Μπράντονιτς, Πανίδης (Σπυρίδης 72′), Γκορντεζιάνι (Χατζηστραβός 46′).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αμανατίδης): Γουναρίδης, Μπρατσιάνη, Λισγάρας, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Γκέντσογλου, Κραγιόπουλος (Λεωνιδόπουλος 59′), Σιατραβάνης, Ζαφειράκης, Σιμόνι (Μιλισάβλιεβιτς 73′).