Άρης: Ήττα στις καθυστερήσεις από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο (vids)

Για 90 λεπτά ο Άρης στάθηκε όρθιος στη Λεωφόρο, “φρέναρε” τον Παναθηναϊκό και ήταν κοντά σε έναν πολύτιμο βαθμό. Και μετά ήρθε το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι “κιτρινόμαυροι” ήταν πολύ καλοί αμυντικά, περιόρισαν σημαντικά τους γηπεδούχους αλλά για ακόμη μία φορά όμως προδόθηκαν από το πρόβλημα στις στημένες μπάλες και ο Σπόραρ σκόραρε με κεφαλιά από το φάουλ του Βέρμπιτς στο 90’+1′, για το τελικό 1-0 στο μεγάλο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής.

Ο,τι φάσεις έγιναν από τις δύο ομάδες ήταν στο πρώτο μέρος, με την κορυφαία του Παναθηναϊκού να ανήκει στον Μπερνάρ (12′) και του Άρη στον Ιτούρμπε (16′). Το δεύτερο μέρος δεν είχε τον ίδιο ρυθμό, οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο και ενώ ο Άρης ήταν έτοιμος να φύγει με το “Χ” το… χάλασε στο τέλος.

Ο Παναθηναϊκός είχε σκοράρει και στο 67′ με τον Μπερνάρ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ λόγω φάουλ του Πέρεθ πάνω στον Ετέμπο.