Champions League: Ίντερ – Βικτόρια Πλζεν 4-0: Νίκη πρόκριση για του «νερατζούρι» που απέκλεισαν την Μπαρτσελόνα

Η Ίντερ είχε εύκολο έργο κόντρα στη Βικτόρια Πλζεν στο “Μεάτσα” και επικράτησε με 4-0 στην 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στους «16» του Champions League.

Παρότι χρειάστηκε 35 λεπτά για να ανοίξει το σκορ, η Ίντερ “καθάρισε” το ματς από το πρώτο ημίχρονο, με γκολ των Μιχιταριάν και Τζέκο. Ο Βόσνιος επιθετικός σκόραρε ξανά στο δεύτερο μέρος, ενώ ο Λουκάκου έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα, με το τέταρτο γκολ της ομάδας του.

Οι “νερατζούρι” πήραν έτσι το δεύτερο “εισιτήριο” για την επόμενη φάση της διοργάνωσης και άφησαν οριστικά στην τρίτη θέση του τρίτου ομίλου την Μπαρτσελόνα, η οποία θα συνεχίσει πια στα play off του Europa League.