Euroleague: Νίκη-θρίλερ για τον Παναθηναϊκό επί του Ερυθρού Αστέρα

Μετά από ένα ματς “θρίλερ”, ο Παναθηναϊκός πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 77-75 επί του Ερυθρό Αστέρα για τη 2η αγωνιστική της Euroleague, βάζοντας τέλος στο αρνητικό ξεκίνημα στη σεζόν.

Ο Παναθηναϊκός έκανε μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά και με κλέψιμο και κάρφωμα του Πονίτκα στον αιφνιδιασμό πήρε το προβάδισμα νίκης στο Βελιγράδι. Ο Πολωνός ήταν καθοριστικός στο φινάλε, ενώ κορυφαίος για την ομάδα του Ράντονιτς ήταν ο Γκριγκόνις με 17 πόντους και 4/5 τρίποντα. Εξαιρετικός, αλλά και μοιραίος ο Μπέντιλ για τον Ερυθρό Αστέρα, αφού είχε 18 πόντους στο ματς, χάνοντας όμως μία κρίσιμη βολή για την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά.