Πέρασε από την Τρίπολη ο Άρης!

Νίκη που τον τοποθετεί στην 6αδα και σε τροχιά playoff πέτυχε ο Άρης στην Τρίπολη, επικρατώντας 0-2 (Καμαρά και Σάσα τα γκολ) του Αστέρα.

Ο Άρης ήταν ανώτερος στα πρώτα 45λεπτά. Έψαξε το γκολ και το βρήκε. Με τον Καμαρά να ανοίγει το σκορ στο 41′ της αναμέτρησης.

Οι παίκτες του Μπούργος έκλεψαν τη μπάλα βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Καμαρά τελικό αποδέκτη, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε άλλαξε λίγο πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.

Ο Αστέρας ήταν καλύτερος στο δεύτερο μέρος και έψαξε το γκολ της ισοφάρισης. Όμως ο Χουλιάν Κουέστα δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει το μηδέν στην εστία του.

Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στα μισά του 2ου ημιχρόνου. Όταν ο Αστέρας και πάλι με τον Μπαράλες πήρε την κεφαλιά ο Καπίγια έδωσε στον Κρεσπί που έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Κουέστα.

Στο φινάλε εκεί που ο Αστέρας πίεζε για την ισοφάριση, ο Άρης βρήκε δεύτερο τέρμα με τον Λούκας Σάσα να σκοράρει για πρώτη φορά φέτος.

Σημαντική νίκη 6άδας για τον Άρη, στραβοπάτημα για τον Αστέρα.