Ήττα για τον Ηρακλή στην Αριδαία (vid)

Ο Ηρακλής ξεκίνησε με το “αριστερό” στον δεύτερο γύρο της Super League 2, καθώς ηττήθηκε από τον Αλμωπό στην Αριδαία με 2-0. Τα γκολ για την ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη πέτυχαν ο Πέττας με ένα ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή στο 28ο λεπτό, με τον Σουλιώτη με ένα ωραίο ψαλιδάκι στο 88ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Με αυτό το τρίποντο ο Αλμωπός έκανε άλμα για την παραμονή στην κατηγορία, καθώς έφτασε τους 20 βαθμούς, ενώ ο “Γηραιός” έχει 23 με έναν αγώνα λιγότερο, καθώς εκκρεμεί η απόφαση του αθλητικού δικαστή για το ματς με τον Απόλλωνα Λάρισας.

Αλμωπός Αριδαίας: Ντόκιτς, Τσιμπούκας, Σουλιώτης, Παρασκευάς (90′ Καρυπίδης), Μανωλάκης, Κέρθι, Έππας (76′ Ρίβας), Κυριακίδης (76′ λ.τ Μακρυδάκης), Παπαδόπουλος, Πατρινός (66′ Ταχματζίδης), Πέττας (66′ Ασλαμπάλογλου).

Ηρακλής: Βελλίδης, Πανάγου (81′ Αλβάρες), Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Σίλβα (72′ Κόκκορης), Πατράλης, Τομάς (81′ Μιστόφσκι), Γιουμπιτάνα, Άλεξιτς, Τότσκα (46′ Κούστα).