Ήττα με δικαιολογημένα παράπονα από την διαιτησία για τον Άρη στο “Καραϊσκάκης”

Το Ολυμπιακός-Άρης σημαδεύτηκε από τα σοβαρά διαιτητικά λάθη του Μανούχου κατά των κιτρινόμαυρων.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-1 του Άρη ωστόσο κομβικό ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος, έπαιξαν οι αποφάσεις του ρέφερι και των βοηθών του.

Το ματς

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Καρβάλιο εκτέλεσε εξαιρετικά το κόρνερ και ο Σισέ πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του για το 1-0.

Ο Άρης κατάφερε να φτάσει στο 1-1 χάρη σε άλλη μία αντεπίθεση, με τον Καμαρά να βγάζει τετ α τετ τον Εντιαγέ και τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα κάτω από τα πόδια του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, στο 61ο λεπτό.

Στο 85′ ο Ολυμπιακός κέρδισε αμφισβητούμενο πέναλτι με τον Ελ Αραμπί να ευστοχεί για το τελικό 2-1.

Ολυμπιακός (Π. Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά (81’ Βρουσάι), Σισέ, Μανωλάς, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης (64’ Μ. Καμαρά), Καρβάλιο (64’ Βαλμπουενά), Ροντρίγκες (64’ Τικίνιο), Μασούρας (46’ Αγκ. Καμαρά), Ελ Αραμπί.

Άρης (Χ. Μπούργος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Γκάνεα (76’ Λούμορ), Σάσα, Ματίγια, Ιτούρμπε (69’ Χαΐροβιτς), Εντιαγέ, Γκάμα (69’ Πάλμα), Καμαρά.