Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Φούλαμ 1-2: Στο 90+8′ το νικηφόρο «χτύπημα» των φιλοξενούμενων στο «Ολντ Τράφορντ»

Η Φούλαμ έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί που είχε εδώ και τέσσερις αγωνιστικές η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Premier League, φεύγοντας με το “τρίποντο” από το “Ολντ Τράφορντ”, σε ματς για την 26η αγωνιστική στην Premier League, παίρνοντας έτσι το πρώτο της “διπλό” στο πρωτάθλημα, μετά την πρεμιέρα του!

Ο Μπάσεϊ πάγωσε στο 65′ το “Ολντ Τράφορντ” κάνοντας το 0-1, με τον Μαγκουάιρ να ξεσηκώνει -προσωρινά- τους γηπεδούχους, ισοφαρίζοντας στο 89′.

Κι ενώ η ομάδα του Τεν Χάγκ πίστεψε ότι μπορεί να κάνει και την ανατροπή στα εννέα λεπτά των καθυστερήσεων, ήρθε ο Ιγουόμπι να “γράψει’ το 1-2 στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων με όμορφο χαμηλό σουτ.