Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ρέντινγκ 3-1: Άνετη πρόκριση στο Κύπελλο Αγγλίας (vid)

Με τους Κασεμίρο και Φρεντ να σκοράρουν, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε μέσα στο “Ολντ Τράφορντ” της Ρέντινγκ με 3-1 και προκρίθηκε στους “16” του Κυπέλλου Αγγλίας.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «ξόδεψε» ένα ημίχρονο με την Ρέντινγκ, αλλά στο δεύτερο… σοβαρεύτηκε και με δύο γκολ του Κασεμίρο σε διάστημα πέντε λεπτών (54΄-58΄) κι ένα του Φρεντ (67΄) επιβλήθηκε με 3-1 και προκρίθηκε άνετα στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι φιλοξενούμενοι παρότι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 65΄ (αποβλήθηκε ο Κάρολ με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε πέντε λεπτά) κατάφεραν να μειώσουν στο 72΄ με τον Μπένγκουε.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» σκόραραν και στο πρώτο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 35΄ με τον Μάρκους Ράσφορντ, αλλά το γκολ δε μέτρησε καθώς ο Άγγλος διεθνής επιθετικός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ (VAR).