Mε το δεξί ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Ατρόμητος επικράτησε με 3-1 του ΟΦΗ.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, τελικά ο Ατρόμητος ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και μάλιστα κέρδισε σχετικά εύκολα τον ΟΦΗ με 3-1. Πρωταγωνιστής ήταν ο Κλωναρίδης, που έδωσε τις ασίστ και στα τρία γκολ της ομάδας του, ενώ το σκορ θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερες διαστάσεις, καθώς οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι.

Οι Κρητικοί σκόραραν στην πρώτη τους ευκαιρία και προηγήθηκαν με το γκολ του Νέιρα στο 34’. Στη συνέχεια ο Κλωναρίδης συνεργάστηκε με τον Κιβρακίδη τόσο στο 39’ και την ισοφάριση της ομάδας του, όσο και στο τρίτο λεπτό του επιπλέον χρόνου στο πρώτο μέρος, με τον Μουνίθ να κάνει το 2-1. Ενώ «σέρβιρε» και το 3-1 στον Κρίστιανσον, στο 73ο λεπτό.

Ο Ατρόμητος έχασε και πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Τζαβίδας από τον Γιοχού, με τον Μουνίθ να στέλνει τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Στέφενς στο 51’.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κ. Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Σουάρεθ, Χατζηισαϊας, Ντε Μποκ, Γκονζάλες, Κουέν, Κλωναρίδης (79’ Ροτάριου), Μουνίθ (66’ Έρλινγκμακ), Ρομπαϊγ (79’ Τζοβάρας), Τζαβίδας (58’ Κιάρτανσον).

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Στίβενς, Λάρσον, Γιοχού (56’ Βούρος), Γιαννούλης, Μπαλογιάννης (70’ Θοράρινσον), Μεγιάδο (70’ Στάικος), Ντιουσέ, Τοράλ, Νέιρα, Μπουζούκης (56’ Μαρινάκης), Ντίκο (81’ Θεοδοσουλάκης).