Nations League: Ουγγαρία – Ιταλία 0-2 και Αγγλία – Γερμανία 3-3 στη League A – Όλα τα αποτελέσματα

Η Ιταλία πήρε το ντέρμπι κορυφής κόντρα στην Ουγγαρία με νίκη 2-0 και εξασφάλισε την πρώτη θέση στον τρίτο όμιλο της League A του Nations League και την πρόκριση στο Final 4 της διοργάνωσης.

Παρότι έπαιζε για δύο αποτελέσματα, η Ουγγαρία δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το… θαύμα της και η Ιταλία ήταν αυτή που πανηγύρισε στο τέλος, αφού με γκολ των Ρασπαντόρι και Ντιμάρκο, έκανε άνετο διπλό και βρέθηκε στην κορυφή του ομίλου, κερδίζοντας το “εισιτήριο” για την επόμενη φάση.

Στο άλλο ματς του ομίλου, Αγγλία και Γερμανία αγωνίστηκαν χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού τα “τρία λιοντάρια” είχαν ήδη αποκλειστεί, αλλά προσέφεραν πλούσιο θέαμα, όπως δείχνει και το τελικό 3-3.

Το παιχνίδι ήταν μάλιστα 0-0 στο ημίχρονο, αλλά δύο λάθη του Χάρι Μαγκουάιρ έδωσαν γρήγορα προβάδισμα δύο γκολ στους Γερμανούς στο δεύτερο ημίχρονο, για να ακολουθήσει μία τρομερή ανατροπή των Άγγλων. Με γκολ των Σο, Μάουντ και Κέιν, η Αγγλία ανέτρεψε το σκορ από τα γκολ των Γκιντογκάν και Χάβερτζ, αλλά ο τελευταίος σκόραρε ξανά στο 87′ και “έκλεισε” το ματς στην ισοπαλία.