Δραματικό φινάλε στο “Γεντί Κουλέ” με ανατροπή του ΟΦΗ στο φινάλε

Την ήττα με 3-2 σε ένα ματς με έντονα συναισθήματα μέχρι το τέλος της αναμέτρησης γνώρισε ο Παναθηναϊκός από τον ΟΦΗ με τους Κρητικούς να πετυχαίνουν το γκολ της επικράτησης στο 90+5 με κεφαλιά του Τσιλιανίδη και ενώ στο 85′ το τριφύλλι ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν στα τελευταία λεπτά του αγώνα αλλά εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός πως έπαιζαν με παίκτη παραπάνω από το 72′ λόγω της αποβολής του Βιγιαφάνιες με δεύτερη κίτρινη κάρτα και με τις αλλαγές που έκανε ο Νιόπλιας κατάφεραν να βρουν δύο γκολ στα τελευταία λεπτά για να πάρουν τη νίκη.

Το πρώτο στο 85′ από τον Φελίπε ο οποίος με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Μπρινιόλι για να ισοφαρίσει το σκορ και το δεύτερο με τον “Τσίλια” στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΦΗ: Βάτερμαν – Μαρινάκης (69′ Ουές), Σελίμοβιτς, Βούρος, Μπαλογιάννης – Μεγιάδο (59’ Τσιλιανίδης), Γκαγέγος, Τοράλ – Λάμπρου (69′ Ντε Γκουζμάν), Ντουρμισάι (59’ Λουίς Φελίπε), Νέιρα (85′ Φαν Ντάιντεν)

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι – Σάντσες, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ – Μαουρίσιο (60’ λ.τ. Αλεξανδρόπουλος), Ρούμπεν, Βιγιαφάνιες – Παλάσιος (69′ Αϊτόρ), Καρλίτος (69′ Ιωαννίδης), Βιτάλ (89′ Λούντκβιστ).