ΠΑΣ Γιάννινα – Ιωνικός 0-0: Άντεξαν με 10 παίκτες και πήραν την ισοπαλία οι Νικαιώτες

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχασε μεγάλες ευκαιρίες για γκολ και έμεινε με παίκτη περισσότερο από την αποβολή του Ρομαό, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει κόντρα στον Ιωνικό και οι Νικαιώτες πήραν την ισοπαλία με 0-0 στην 22η αγωνιστική της Super League 1.

Σε ένα “ανοιχτό” παιχνίδι στους “Ζωσιμάδες”, ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, είχε δοκάρι με τον Τζίνο στο πρώτο ημίχρονο, μία αδιανόητη ευκαιρία με τον Μπάλαν στο 59′ και δεύτερο δοκάρι στις καθυστερήσεις με τον Τζίμα, αλλά ο Ιωνικός άντεξε μέχρι τέλους. Οι Νικαιώτες έμειναν μάλιστα και με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ρομαό στο 66′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα πάνω στον Λώλη, αλλά παρά την “πίεση” στο τέλος, κράτησαν το μηδέν στην άμυνά τους.

ΠΑΣ Γιάννινα και Ιωνικός πήραν έτσι από ένα βαθμό, με τη μεταξύ τους διαφορά να παραμένει στο +6 υπέρ των γηπεδούχων, που βρίσκονται μία θέση ακριβώς πιο πάνω στη βαθμολογία της Super League 1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Σούλης, Σόρια, Εραμούσπε, Μπακαδήμας, Πήλιος, Καραχάλιος, Τζίνο (86′ Τζίμας), Ριένστρα (55′ Ριένστρα), Παμλίδης (45′ λ. τρ. Λώλης), Μορέιρα (86′ Λεό), Μπάλαν.

Ιωνικός: Χουτεσιώτης, Ρουμπουλάκου, Τσιγκρίνσκι, Ρομαό, Μύγας, Σάκιτς, Φαντιγκά (46′ Καμπράλ), Κάνιας, Λοβέρα (68′ Αντούνες), Σεμπά, Μάντζης (74′ Μάνος, λ. τρ. 90+1′ Μπουένα).