Πέρασε στο Final 4 του Youth League ο Ολυμπιακός (vid)

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού νίκησε μέσα στο Μόναχο με 3-1 την Μπάγερν και προκρίθηκε στο Final 4 του Youth League που θα διεξαχθεί 19-22 Απριλίου στην Ελβετία.

Μέσα σε λιγότερο από δέκα λεπτά, μετά το ημίωρο του πρώτου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρία γκολ! Το σκορ άνοιξε ο Χρήστος Μουζακίτης στο 32΄ από λάθος του Γερμανού τερματοφύλακα, πετυχαίνοντας το 5ο του γκολ στη διοργάνωση. Ο Αντώνης Παπακανέλλος πέτυχε το 2-0 στο 37΄ και ο Μπάμπης Κωστούλας έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στην ομάδα του στο 40’.

Στο 63΄ ο Ράμσακ μείωσε για τη Μπάγερν, ο Ζβόναρεκ είχε κεφαλιά στο δοκάρι δύο λεπτά αργότερα.

ΜΠΑΓΕΡΝ (Ρενέ Μάριτς): Σμιτ, Σόλτσε, Μανούμπα, Σολ, Χένιγκ, Φερνάντεθ, Γένσεν (46΄ Νκιλί), Ζβόναρεκ, Αζνού (46΄ Λίτσινα), Ράμσακ, Κούσι-Ασάρε

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Κ.Κωστούλας, Τανούλης, Πρεκατές, Κουτσογούλας (90+1΄ Χρήστου), Αλαφάκης, Μπάκουλας, Μουζακίτης, Πνευμονίδης (67΄ Λιατσικούρας), Παπακανέλλος (78΄ Δάμα), Μπ. Κωστούλας.