Premier League: Aγχωτική νίκη για Τότεναμ, νέα ήττα η Νότιγχαμ Φόρεστ

Η Τότεναμ κέρδισε δύσκολα με σκορ 2-1 την Έβερτον εντός έδρας και ανέβηκε στην 4η θέση της Premier League. Ήττα με 1-0 στο γήπεδο της γνώρισε η Νότιγχαμ Φόρεστ απέναντι στην Μπόρνμουθ, με τους «κόκκινους» να παραμείνουν χαμηλά στην βαθμολογία.

Η Τότεναμ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της σκληροτράχηλης Έβερον στο Λονδίνο, με το σύνολο του Άγγελου Ποστέκογλου να ανεβαίνει στην 4η θέση της βαθμολογίας στην Premier League, μετά τη νίκη του με 2-1.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους ήρθαν από τους Ρισάρλισον(9΄) και Σον(18΄), με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με τον Αντρέ Γκόμες στο 82ο λεπτό και να έχουν δοκάρι με τον Ντανζούμα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Την ίδια ώρα η Νότιγχαμ Φόρεστ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με σκορ 3-2 από την Μπόρνμουθ, με αποτέλεσμα οι «κόκκινοι» να αισθάνονται την ανάσα της Λούτον η οποία νωρίτερα κέρδισε 1-0 την Νιούκαστλ.

Και αυτό διότι η Φόρεστ βρίσκεται στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού, με την Λούτον να δείχνει πως μπορεί να κερδίσει οποιονδήποτε αντίπαλο στο γήπεδο της και να βρίσκεται σε καλύτερη αγωνιστική κατάσταση από την Νότιγχαμ για την ώρα.