Premier League: Νότιγχαμ Φόρεστ – Φούλαμ 2-3 και Άστον Βίλα – Σάουθάμπτον 1-0

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στην έδρα της, η Νότιγχαμ Φόρεστ δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της και ηττήθηκε με 3-2 από τη Φούλαμ.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ προηγήθηκε στο ματς με γκολ του Αβονιγί μόλις στο 11′, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνά της… πελαγοδρομούσε και δέχθηκε τρία γκολ σε εφτά λεπτά από τη Φούλαμ, με αποτέλεσμα το γκολ του Ο’Μπράιαν στο 77′ να μην είναι αρκετό για να αποτρέψει την ήττα.

Η Νότιγχαμ έμεινε έτσι στους 4 βαθμούς μετά από 7 αγώνες και δείχνει ότι θα πρέπει να “παλέψει” για να μείνει στην Premier League.

Στο άλλο ματς της βραδιάς δε, ένα γκολ του Ράμσεϊ από το πρώτο ημίχρονο, ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην Άστον Βίλα επί της Σάουθάμπτον. Οι “χωριάτες” έφθασαν έτσι τους “άγιους” στη βαθμολογία της Premier League, με τις δύο ομάδες να έχουν από 7 βαθμούς.