Ρόμα – Τορίνο: Επεισοδιακή ισοπαλία με αποβολή του Μουρίνιο (vid)

Έπειτα από ένα επεισοδιακό παιχνίδι που στιγματίστηκε από την αποβολή του Ζοζέ Μουρίνιο για διαμαρτυρία, η Ρόμα και η Τορίνο έμειναν στο 1-1 για το ιταλικό πρωτάθλημα, πριν τη διακοπή για το Μουντιάλ 2022.

Νέα απώλεια για την Ρόμα, μέσα μάλιστα στο «Ολίμπικο», καθώς έμεινε στο 1-1 με την Τορίνο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο ήταν ξανά μέτρια με τον Πορτογάλο τεχνικό να βλέπει στο 88ο λεπτό την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή για έντονη διαμαρτυρία.

Η Τορίνο προηγήθηκε με το γκολ του Λινέτι στο 55ο λεπτό και η Ρόμα ισοφάρισε με τον Μάτιτς στο 90+4. Οι γηπεδούχοι είχαν, μάλιστα, την ευκαιρία να ισοφαρίσουν λίγο νωρίτερα αλλά ο Μπελότι έχασε πέναλτι στο 90+2.