Stoiximan Super League: Πρεμιέρα με χορταστική ισοπαλία στο Βόλο (vid)

Το εξαιρετικό σουτ του Άλχο στο 90′ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στον αγώνα με τον οποίο «άνοιξε» η αυλαία της νέας σεζόν στη Stoiximan Super League, ανάμεσα στον Βόλο και τη Λαμία.

Ο Φινλανδός δεξιός μπακ απέτρεψε τα χειρότερα για την ομάδα της Μαγνησίας, αφού η Λαμία προηγείτο με 2-1 από το 60ό λεπτό. H Λαμία ήταν ανώτερη στο α΄ μέρος που ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα για τις δύο ομάδες, για να μπουν τρία γκολ σε πέντε λεπτά στις αρχές του δεύτερου. Η Λαμία προηγήθηκε με πέναλτι που κέρδισε ο Τσιλούλης και εκτέλεσε ο Καρλίτος στο 55ο λεπτό, ενώ ο Σλίβκα με κεφαλιά στο 60ό λεπτό ήταν αυτός που έδωσε προσωρινά ανάσα (2-1) στην ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, αφού ο Βόλος είχε ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Σιέλη στο 58΄. Όμως, οι παίκτες του Κωνσταντίνου Μπράτσου κατάφεραν εν τέλει να πάρουν τον έναν βαθμό, χάρη στον Άλχο!

ΒΟΛΟΣ (Κωνσταντίνος Μπράτσος): Σιαμπάνης, Άλχο, Σιέλης, Κρούζλιακ, Λούνα (51΄ Κίτσος), Τσοκάνης (63΄ Μπαριέντος), Γκλάβτσιτς (74΄ Μωραϊτης), Τρουιγέ (52΄ Τάχατος), Κομπά, Ντέλετις, Μραζ

ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Ναγκι, Νταβίντ Σιμόν, Τζανετόπουλος, Πάβλοβετς, Σαραμαντάς, Σλίβκα, Νούνιες (84΄ Τζανδάρης), Μαρτίνεθ (66΄ Λακε), Στάνκο, Τσιλούλης (84΄ Τόσιτς), Καρλίτος (75΄ Ακούνια).