Stoiximan Super League: Βρήκε τις απαντήσεις η Λαμία! (hls)

Συναρπαστικό παιχνίδι στο «Αθανάσιος Διάκος» ανάμεσα στη Λαμία και τον ΟΦΗ, με τους Κρητικούς να προηγούνται δύο φορές και τους γηπεδούχους να βρίσκουν ισάριθμες «απαντήσεις» για το τελικό 2-2, στην πρώτη χρονικά αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μετά από ένα… ήρεμο πρώτο 25λεπτο, ο Ντίκο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Τσιλούλη να ισοφαρίζει στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, πριν ο Γκαγιέγος δώσει εκ νέου το προβάδισμα στον ΟΦΗ. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 74′ με αυτογκόλ του Καρώ.

Έτσι, η Λαμία έφτασε τους 5 βαθμούς, έχοντας μόλις μία ήττα έως τώρα στο πρωτάθλημα, αυτή κόντρα στον Ολυμπιακό, ενώ ο ΟΦΗ ανέβηκε στους 7, έχοντας επίσης μόνο μία ήττα, στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης.

Οι συνθέσεις:

Λαμία (Βόκολος, 3-5-2): Κοσέλεφ – Τζανετόπουλος, Κορνέζος (90’+3′ Σαντάνα), Πάβλοβετς (46’ Βασιλαντωνόπουλος) – Σιμόν, Στάνκο (73’ Λόνγκο), Νούνιες, Τσιλούλης, Σαραμαντάς (46’ Τόσιτς) – Σλίβκα, Καρλίτος (87’ Τσιλιανίδης)

Στον πάγκο έμειναν οι Νάγκι, Ακούνια, Λάκε, Μαρτίνες.

ΟΦΗ (Νταμπράουσκας, 3-5-2): Σωτηρίου – Βούρος, Πασαλίδης, Καρό – Λάρσον, Μεγιάδο (84’ Γκλάζερ), Γκαγιέγος, Μπάκιτς, Θοράρινσον (79’ Άμπαντα) – Τοράλ (79’ Νέιρα), Ντίκο (57’ Φελίπε)

Στον πάγκο έμειναν οι Μπάουμαν, Αποστολάκης, Γιαννούλης, Λαμπρόπουλος, Μαρινάκης.