Super League 2: Επέστρεψε στις νίκες ο Ηρακλής! (vid)

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε ο Ηρακλής, ο οποίος στο φινάλε της 10ης αγωνιστικής επικράτησε του Διαγόρα Ρόδου με 2-1, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Το 1-0 πέτυχε με κεφαλιά ο Άλεξιτς στο 35′ έπειτα από την εκτέλεση κόρνερ του Ματίας Τόμας, με τον Γιουμπιτάνα στο 48′ να κάνει το 2-0 με ένα πολύ όμορφο γκολ το οποίο έφτιαξε και ολοκλήρωσε μόνος του.

Από τη δική τους πλευρά οι φιλοξενούμενοι του Πάρη Ανδράλα απείλησαν στο 35′ με τον Tσιαντούλα με τον Παλαβράκη που αντικατέστησε τον τιμωρημένη Μάρκο Βελλίδη να έχει σωστή αντίδραση, ενώ στο 85′ ο Μπουμπάραγκ είχε δοκάρι με κεφαλιά.

Το παιχνίδι μετά και το 2-0 του Ηρακλή έχασε αρκετό από το ρυθμό του με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν ένα λεπτό πριν το 90′ το σκορ χάρη στο γκολ του Μαγκάκη με σουτ έξω από την περιοχή.

Ηρακλής (Σάκης Τσιώλης): Παλαβράκης, Πανάγου, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Πατράλης (88′ Κουντουριώτης), Δόρης (59′ Σίλβα), Τότσκα (59′ Μελούνοβιτς), Τομάς (88′ Παπαστεριανός), Άλεξιτς, Γιουμπιτάνα (76′ Παπαστεριανός).

Διαγόρας (Πάρης Ανδράλας): Γαλάνης, Μαγκάκης, Τάτσης (59′ Γκρόζντανιτς), Πετράκης (53′ Βουργουντζής), Καραμάνης, Μανιώτης, Παραστατίδης (66′ Παραστατίδης), Παπαϊωάννου (66′ Μπούμπας), Τσιαντούλας, Μουμπάραγκ, Σταμένκοβιτς.