Super League 2: Εύκολη νίκη του ΠΑΟΚ Β επί του Απόλλωνα Πόντου

Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2, ο ΠΑΟΚ Β’ υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Πόντου και πήρε εύκολα τη νίκη με 4-0.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με σουτ του Τσοπούρογλου, έπειτα από ασίστ του Δαρέλα. Στο 27′ ο ΠΑΟΚ Β’ διπλασίασε τα τέρματά του με την κεφαλιά του Παναγιώτου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Τασιούρα.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν κι άλλο γκολ με πλασέ του Γκορντεζιάνι στο 43ο λεπτό. Στο 62′ ο Δαρέλας κέρδισε πέναλτι, ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση για το 4-0 του ΠΑΟΚ Β’.

ΠΑΟΚ Β’: Μοναστηρλής, Τασιούρας, Κιτσάκης (75′ Σελιμάι), Παναγιώτου (80′ Παντεκίδης), Γιαξής, Νινούα (65′ Κωττάς), Γρόσδης, Δαρέλας (75′ Ρουμνιάτσεβ), Τσοπούρολγου, Πανίδης (65′ Σμυρλής), Γκορντεζιάνι.

Απόλλων Πόντου: Κίναλης, Καλογέρης, Ντιαλόσι, Κάρδαρης, Αμαραντίδης, Λαμπίρης, Μουμίν (74′ Ρουγκάλας), Αλμπάνης, Ίννος, Ραφαέλ, Ντε Τομάς.