Ανώτερη στο Μιλάνο η Λίβερπουλ

Ήταν σαν ένας αγώνας μπρα-ντε-φερ. Εκεί, που ο ισχυρός κάνει οικονομία δυνάμεων περιμένοντας τον χρόνο να τον δικαιώσει και το χέρι του αντιπάλου να λυγίσει. Η Ίντερ πολέμησε γενναία για 75 λεπτά, ακύρωσε πολλά από τα όπλα της Λίβερπουλ, όμως οι κόκκινοι είχαν την πολυτέλεια να φέρνουν από τον πάγκο παίκτες που τους έδιναν κάθε λεπτό που περνούσε το ποιοτικό πλεονέκτημα. Δύο γκολ στο τέλος που προήλθαν από στατικές φάσεις έδωσαν την λύση και η πολύ σοβαρή Λίβερπουλ, χωρίς να… μαγέψει έκανε αυτό που έπρεπε στο Μιλάνο και με το 0-2 σκέφτεται ήδη τον επόμενο αντίπαλο στα προημιτελικά του Champions League.