Διπλό του ΟΦΗ στη Λαμία, νίκη με 4-1 (vid)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, ο ΟΦΗ πέρασε εύκολα από την έδρα της Λαμίας επικρατώντας με 4-1 της τοπικής ομάδας για την 22η αγωνιστική, του πρωταθλήματος της Stoiximan Super League.

Οι Κρητικοί ξεκίνησαν πολύ δυνατά και μόλις στο 8ο λεπτό πήραν «κεφάλι» στο σκορ με τον Τοράλ. Στο 43’, ο Λάρσον έκανε μία ψηλοκρεμαστή πάσα προς τους Γιόν Τοράλ και Μάρκο Μπάκιτς, ο Ισπανός άφησε την μπάλα για τον Μαυροβούνιο, ο οποίος μπήκε στη μικρή περιοχή και πλάσαρε εύστοχα κάνοντας το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

Ο ΟΦΗ «τελείωσε» ουσιαστικά το ματς στο 61’ με ένα καταπληκτικό γκολ του Ντιουσέ. Στο 88’ ο Λουίς Φελίπε έκανε το 4-0, ενώ τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσιλούλης από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 4-1, σημειώνοντας το γκολ της τιμής για τη Λαμία.

ΛΑΜΙΑ (Σάββας Παντελίδης): Σαράνοβ, Σιμόν (75’ Βασιλαντωνόπουλος), Κορνέζος, Παούλαβετς (22’ λ.τρ. Τσιλούλης), Αμπάντα, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης (46’ Νούνιες), Σλίβκα, Μαρτίνεθ, Ρόμανιτς (64’ Ασκόφσκι), Βέργος (75’ Μανούσος).

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς, Βούρος, Διαμαντής, Πασαλίδης, Λάρσον, Μεγιάδο (68’ Περέα), Ντιουσέ, Μπαλογιάννης (60’ Θοράρινσον), Μπάκιτς (76’ Λουίζ Φελίπε), Τοράλ (68’ Νέιρα), Γκρόνινγκ (60’ Μοσκέρα).