Γκολ με το «καλησπέρα» η Αυστραλία – Ανατροπή πριν το ημίχρονο για τη Γαλλία (vids)

Η Αυστραλία ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι με τη Γαλλία για τον τέταρτο όμιλο του Μουντιάλ 2022, αφού κατάφερε να προηγηθεί πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο.

Από ωραία ενέργεια του Λέκι και ασίστ στον Γκούντουιν, ο τελευταίος σούταρε υπέροχα από διαγώνια θέση, για το 1-0 στο 9ο λεπτό του αγώνα. Στη φάση του γκολ της Αυστραλία μάλιστα, η Γαλλία έχασε και τον Ερναντές με τραυματισμό.

Οι Γάλλοι “πάγωσαν” από το γρήγορο γκολ των “καγκουρό”, αλλά βρήκαν την ισοφάριση με κεφαλιά του Ραμπιό στο 27′ και ανέτρεψαν το σκορ πριν το ημίχρονο, με τον Ζιρού να ολοκληρώνει σε κενή εστία στο 32′ μία τέλεια επιθετική ανάπτυξη της ομάδας του.

Το γκολ για το 1-0 της Αυστραλίας

Το γκολ για το 1-1 της Γαλλίας

Το γκολ για το 2-1 της Γαλλίας