Ίντερ – Ουντινέζε 4-0: Επανήλθαν εύκολα στην κορυφή της Serie A οι «νερατζούρι» (vid)

Η Ίντερ “διέλυσε” την Ουντινέζε από το πρώτο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με 4-0 για τη 15η αγωνιστική της Serie A, περνώντας ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος.

Με τρία γκολ από τους Τσαλχάνογλου, Ντι Μάρκο και Τουρά, μέσα σε εφτά λεπτά μετά το 37′, η Ίντερ μετέτρεψε σε… περίπατο το υπόλοιπο του αγώνα κόντρα στην Ουντινέζε, πετυχαίνοντας απλώς και ένα τέταρτο γκολ με τον Λαουτάρο Μαρτίνες στο φινάλε της αναμέτρησης.

Η Ίντερ πήρε έτσι εύκολα του τρεις βαθμούς και επέστρεψε στην πρώτη θέση της Serie A, προσπερνώντας ξανά τη Γιουβέντους, η οποία και έπεσε στη δεύτερη θέση, με δύο βαθμούς λιγότερους.

Λίγο πάνω από τη “ζώνη” του υποβιβασμού στη Serie A, βρίσκεται η Ουντινέζε, με 12 βαθμούς.