Κύπελλο Ελλάδας Novibet: Προκρίθηκε στους «16» ο Αστέρας Τρίπολης

Ο Αστέρας Τρίπολης έκλεισε πιο δύσκολα από το αναμενόμενο το εισιτήριό του για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Novibet, καθώς επικράτησε 3-1 του Καμπανιακού στο γήπεδο του Μακεδονικού στη Θεσσαλονίκη.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με υπέροχο τελείωμα του Πόζογλου με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή. Οι Αρκάδες απάντησαν άμεσα με τον Κρεσπί στο 25ο λεπτό, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ράσταβατς μπήκαν αποφασισμένοι και με δύο γκολ των Μάντζη και Μιριτέλο στο 54′ και το 57′ έφτασαν στη νίκη και την πρόκριση.

Οι συνθέσεις:

Καμπανιακός (Σαπάνης): Κασαπίδης, Μπούσης, Νικολαίδης, Φροσύνης, Π. Καθάριος (Μανιός 65′), Σαρβανίδης, Πόζογλου (Ταΐρης 88′), Ν. Καθάριος, Γαρύφαλλος (Προσκυνητόπουλος 65′), Τότσκα (Ζαννάκης 77′), Γιουκούδης.

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καστάνο, Ατιένθα, Γκαρσία, Χουχούμης, Μουνάφο (Αλάγκμπε 77′), Σουρλής, Καλτσάς (Σίτο 89′), Μπαρτόλο (Μάντζης 46′), Μιριτέγιο, Κρεσπί (Ζουγλής 77′).