Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος Θεσσαλονίκης: Μάριος Αναγνώστου και Ντενίσα Μπάλα το δίδυμο των νικητών στα 10χλμ

Ο Μάριος Αναγνώστου είναι ο μεγάλος νικητής στον Δρόμο Υγείας και Δυναμικού Βαδίσματος 10χλμ, του 11ου Διεθνή Νυχτερινού Ημιμαραθωνίου Θεσσαλονίκης.

Ο ίδιος δρομέας κέρδισε τον αγώνα και στην διοργάνωση πέρσι. Φέτος σημείωσε χρόνο 00:31:27.

Σε δήλωσή του ανέφερε μεταξύ άλλων: “Ήταν μια καλή εμφάνιση για την προετοιμασία που έκανα. Συνεχίζουμε δυναμικά, ίσως να με δείτε το βράδυ στα 5χλμ“.

Στη 2η θέση τερμάτισε ο Χάρι Άλαν με 00:33:00 και στην 3η Γιάννης Καλογερόπουλος με χρόνο 00:33:06. Πρώτη από τις γυναίκες τερμάτισε η Ντενίσα Μπάλα με χρόνο 00:35:52.

Στη 2η θέση στην κατηγορία των γυναικών βρέθηκε η Αθανασία Κόκκορου με χρόνο 00:37:23 και στην 3η η Θεοδώρα Καρυάτη με 00:38:06.

Πηγή: Thestival.gr