Ουντινέζε – Ίντερ 1-2: Διπλό με ανατροπή στις καθυστερήσεις για τους πρωτοπόρους της Serie A (vids)

Η Ίντερ βρέθηκε κοντά σε μία νέα απώλεια βαθμών, αλλά με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, έφθασε στη νίκη με 2-1 στην έδρα της Ουντινέζε και έκανε ένα ακόμη μεγάλο “βήμα” προς την κατάκτηση του τίτλου στη Serie A.

Με την Ουντινέζε να προηγείται στο ματς με γκολ του Σάμαρτζιτς στο 40′, μετά από απίστευτη ολιγωρία στην άμυνά της, η Ίντερ χρειάστηκε να ανατρέψει το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τα κατάφερε έστω και στο φινάλε. Ο Τσαλχάνογλου ισοφάρισε από νωρίς (55′) με πέναλτι και η “πίεση” στη συνέχεια απέδωσε… καρπούς για τους “νερατζούρι” στο 90+5′.

Ο Φρατέζι σκόραρε με πλασέ από κοντά, λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης και ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του, η οποία και βρέθηκε ξανά στο +14 στην πρώτη θέση της Serie A. Με μόλις 7 αγωνιστικές να απομένουν μάλιστα, η Ίντερ έχει σχεδόν αγκαλιάσει το τρόπαιο του πρωταθλητή.

Στη δεύτερη θέση βρίσκεται η Μίλαν, ενώ η Ουντινέζε έχασε την ευκαιρία να απομακρυνθεί από τον κίνδυνο του υποβιβασμού.