Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός: Τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς για τους “πράσινους” (vid)

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 1-0 τον Λεβαδειακό, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», για την 3η αγωνιστική της Super League 1 και πανηγύρισε ισάριθμα «τρίποντα» στο πρωτάθλημα.

Η επικράτηση των «πράσινων» ήρθε χάρη στο πρώτο γκολ του Βέρμπιτς με την φανέλα τους, από τη δεύτερη ασίστ του Αϊτόρ, στο 3’ με ωραία κεφαλιά, ενώ οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, μετά την αποβολή του Βινίσιους στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Παναθηναϊκός (Ιβαν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σάρλια, Πούγγουρας, Γκάνεα (82′ Σάντσες), Κουρμπέλης, Τσέριν, Παλάσιος, Αϊτόρ, Βέρμπιτς (61′ Ρούμπεν), Σπόραρ (90′ Ιωαννίδης).

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης, Βινίσιους, Χάμοντ (46′ Σκβάρκα), Βήχος, Μπελμόντ (81′ Βουτσάς), Μεχία, Μπάχανακ, Βρακάς (67′ Νίκας), Δούμτσιος, Λούα Λούα (46′ Μουτίνιο).