Stoiximan Super League: Ματσάρα στην Αρκαδία, Αστέρας-Κηφισιά 3-3

Ένα από τα καλύτερα ματς της σεζόν έγινε στην Τρίπολη, εκεί όπου Αστέρας και Κηφισιά αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3-3 για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Stoiximan Super League.

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι μένουν οριστικά εκτός πλέι οφ με τη Λαμία και μαθηματικά να “κλειδώνει” την 6η θέση, ενώ η Κηφισιά δεν πήρε… ανάσα στην ουρά της βαθμολογίας.

Η συναρπαστική αναμέτρηση άρχισε με την Κηφισιά να κερδίζει πέναλτι στο 13’, με τον Τσιφτσή να το κάνει πάνω στον Σάντος. Ο Οζέγκοβιτς ανέλαβε την εκτέλεση ανοίγοντας το σκορ για το 0-1!

Οι γηπεδούχοι «απάντησαν» στο 32’ με τον Μιριτέλο να ισοφαρίζει σε 1-1, αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Γιόβαντσιτς τέσσερα λεπτά αργότερα για το 1-2.

Ο Αστέρας έκανε ανατροπή πριν την ανάπαυλα. Ο Μιριτέλο με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ισοφάρισε στο 40’ σε 2-2. Για να έρθει ο Ρετζίς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους να κάνει το 3-2 στο εκπληκτικό ματς της Τρίπολης!

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν φάσεις, με την Κηφισιά από ένα σημείο και μετά να πιέζει. Ο Βαφέας στο 73’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με το βοηθό να σηκώνει τη σημαία ακυρώνοντας το γκολ. Όμως μετά από εξέταση της φάσης μέτρησε κανονικά κι έτσι το 3-3 ήταν γεγονός.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι κι έτσι το 3-3 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Λύρατζης, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης (78΄ Άλβαρες), Γκος (46΄ Αλάγκμπε), Γιαμπλόνσκι (78΄ Σουρλής), Καλτσάς (67΄ Παλάσιος), Μπαρτόλο, Κρεσπί (78΄ Μάντζης), Μιριτέλο.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Κώστας Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Τεϊσέιρα, Βαφέας, Μιλίτσεβιτς, Τσανάτζια, Γιόβαντσιτς (46΄ Σολόα), Κρισιούμα, Μενέντες (62΄ Τετέι), Κλωναρίδης, Οζέγκοβιτς.