Γιουβέντους – Φροζινόνε 3-2: «Λύτρωση» στις καθυστερήσεις με Ρουγκάνι και επιστροφή στις νίκες στη Serie A (vid)

Η Γιουβέντους βρέθηκε… φάτσα με 5η σερί απώλεια βαθμών στη Serie A, αλλά κατάφερε να “λυγίσει” την αντίσταση που προέβαλε η Φροζινόνε στο Τορίνο και να επικρατήσει με 3-2, βάζοντας το νικητήριο γκολ -με τον Ρουγκάνι- στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Δυο τέρματα ο Βλάχοβιτς.

Έστω και στο φινάλε του αγώνα, η Γιουβέντους κατάφερε να νικήσει την Φροζινόνε στο Τορίνο (3-2), στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A και να παραμείνει ζωντανή στη μάχη για τη διεκδίκηση του φετινού τίτλου στην Ιταλία.

Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς άνοιξε το σκορ μόλις στο 3′ για τους γηπεδούχους, αλλά η Φροζινόνε ισοφάρισε γρήγορα με τον Κεντίρα (14′) και στο 27′ έκανε την ανατροπή του σκορ, με το τέρμα του Μπρεσιάνι. Η “βέκια σινιόρα” πίεσε ασφυκτικά -στη συνέχεια- την αντίπαλη περιοχή και ο Σέρβος διεθνής φορ ισοφάρισε το σκορ πέντε λεπτά αργότερα.

Η επανάληψη ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για την ομάδα του Τορίνο. Η Γιουβέντους έχασε σημαντικές ευκαιρίες και -τελικά- κατάφερε στο 90+5′ να βρει για τρίτη φορά το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Ρουγκάνι.