Τσέλσι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-3: Μυθική ανατροπή με δύο γκολ του Πάλμερ στο 90+10′ και στο 90+11”

Σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου και της Premier League, η Τσέλσι θριάμβευσε με 4-3 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κάνοντας ανατροπή στην… ανατροπή, με δύο γκολ του Πάλμερ στο δέκατο και εντέκατο λεπτό των καθυστερήσεων αντίστοιχα.

Το ματς

Τόσο η Τσέλσι όσο και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πραγματοποιούν μία άσχημη σεζόν που δεν συνάδει με το ισχυρό στάτους τους και τις υψηλές φιλοδοξίες τους, ωστόσο στο πρώτο μέρος συνέβαλαν αμφότερες σε ένα ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου έχοντας συνολικά 24 τελικές (11-13, 4-4 εντός εστίας) και βρίσκοντας αμφότερες από δύο γκολ.

Το πρώτο 20λεπτο άνηκε απόλυτα στην ομάδα του Μαυρίτσιο Ποτσετίνο, η οποία άνοιξε το σκορ μόλις στο 3′ 38” με σουτ του Γκάλαχερ και έγραψε το 2-0 με εύστοχο πέναλτι του Πάλμερ, με το σύνολο του Έρικ τεν Χαχ να μην πετάει όμως λευκή πετσέτα και να φέρνει την αναμέτρηση σε απόλυτη ισορροπία πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 40λεπτου.

Για την ακρίβεια χρειάστηκε μόλις πέντε λεπτά, με τον Γκαρνάτσο να μειώνει σε 2-1 στο 34′ με ψύχραιμο πλασέ και τον Μπρούνο Φερνάντες να γράφει το 2-2 με υπέροχη κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής από σέντρα του Νταλότ.

ΤΣΕΛΣΙ: Πέτροβιτς, Γκουστό (75′ Γκίλκριστ), Ντισασί (75′ Τσαλόμπα), Μπαντιασίλ, Κουκουρέγια, Καϊσέδο (71′ Τσουκουεμέκα), Φερνάντες, Πάλμερ, Γκάλαχερ (89′ Μαντουέκε), Μούντρικ (71′ Στέρλινγκ), Τζάκσον
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ: Ονανά, Γουάν-Μπισάκα, Βαράν (46′ Έβανς (66′ Καμπουάλα), Μαγκουάιρ, Νταλότ, Καζεμίρο (75′ Μακτόμινεϊ), Μέινου, Άντονι, Φερνάντες, Γκαρνάτσο (86′ Μάουντ), Χόιλουντ (66′ Ράσφορντ)