Βέροια-ΠΑΟΚ Β’ 1-1: Ισόπαλο το παιχνίδι της πρεμιέρας στην SuperLeague 2 (vid)

Χωρίς νικητή τελείωσε το πρώτο παιχνίδι του πρωταθλήματος της Superleague 2 ανάμεσα στη Βέροια και τον ΠΑΟΚ Β.

Ο ΠΑΟΚ Β κρατούσε μέχρι το τελευταίο λεπτό τη νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Superleague 2, αλλά η Βέροια βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο δραματικό φινάλε από την «άσπρη βούλα».

Το πρώτο 45λεπτο πέρασε με ελάχιστες αξιόλογες φάσεις.

Οι «ασπρόμαυροι» βρήκαν το γκολ στα πρώτα λεπτά του β’ μέρους. Σε μια υποδειγματική αντεπίθεση, που ξεκίνησε από τα πόδια του Γιαξή, ο Μπράντονιτς άλλαξε την μπάλα δύο φορές με τον Χατζηστραβό και ο τελευταίος με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 0-1 (54’).

Οι γηπεδούχοι επέμεναν για την ισοφάριση. Αρχικά απείλησαν με κεφαλιά του Φασίδη στο 90ο λεπτό, που έστειλε την μπάλα να περάσει δίπλα από το κάθετο δοκάρι της εστίας του Μπαλωμένου, ενώ στο 93ο λεπτό κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Φασίδη από τον Τασιούρα.

Από την «άσπρη βούλα» ο Μπουολί «έγραψε» το 1-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.